Květen 2007

predator - popis

7. května 2007 v 19:47 | kimmy |  Alien vs. predator - pc hra
Predátor ze hry Aliens versus Predator
V počítačové hře alien vs. predátor , volně inspirovné filmem Alien vs. Predator, byl tento fiktivní mimozemský druh též použit. Následuje popis herní figury.

Základní údaje

Predátor je velice silný a vyspělý živočich. Je asi 2 metry vysoký(liší se dle druhu). Celá jeho kultura je založena na lovu a jeho schopnosti jsou přirozeně agresivní. Usiluje o trofeje ze svých obětí,lépe řečeno o lebky. Jeho technologie ho vybavila pozoruhodnými zbraněmi i nástroji. Predátorů se vyvinulo několik druhů:
 1. Predator
 2. Assault Predator
 3. Heavy Predator
 4. Light Predator

Zbraně

Predátor(sci-fi) si může vybírat ze zbraní které se liší jak svou silou tak i dostřelem.
 1. Zápěstní čepele(Wristblades): Je to zbraň hodící se pro boj z blízka. Není ovšem tak smrtící jako Combistyk(viz odrážka 2),ale i tak ve spojení s ohromnou silou Predátora roztrhají vetšinu Vetřelců jedním i většinu lidí jedním až dvěma údery.
 2. Bodací harpuna(Combistyk): Je to nejúčiňejší zbraň pro boj z blízka. Combistik je smrtelný jednou ranou jak pro lidi tak pro Vetřelce. Dokáže zasahovat na větší vzdálenost než Zápěstní čepele a díky tomu nedochází při souboji s vetřelcem k postříkání kyselinovou krví.
 3. Plazmová pistole(Plazma pistol): Je predátorovou věrnou zbraní na střední vzdálenost,jelikož dává dohromady sílu a přesnost. Vystřeluje plazmové výboje které zničí v menším okruhu vše živé,včetně Predátora pokud stojí moc blízko.
 4. Harpuna(Speargun): Je Predátorovou ostřelovací zbraní na jakoukoliv vzdálenost. Její dalekohled se vyznačuje třemi úrovňěmi zvedčení,takže s velkou přesností může zasahnout i vzdálené cíle. Tato zbraň velice rychle střílí a i sní se dají ulovit trofeje.
 5. Plazmomet(Plasmacaters): Je to zbraň hodící se pro každou situaci,působí na jakoukoliv vzdálenost a působí velké škody,ale i Predátorovi samotnému pokud stojí příliš blízko.

Další výstroj a její funkce

Vlastní masku, ve které má zabudovány 3 vizuální módy.
 1. Termovize-Sleduje a zvýrazňuje lidi.
 2. Elektrovize-Sleduje a zvýrazňuje Alieny-Vetřelce
 3. Predtech vizion-sleduje a zvýrazňuje Predátory
Energy Sift. Díky tomuto zařízení se umí zneviditelnit. To mu ovšem ubírá energii, které má jen omezené množství. Svou energii si dobíjí pomocí Energy Sift. Má to ovšem jednu nevýhodu. Když si energii dobíjí, nemůže zůstat neviditelný.
Medi Compt. Díky tomuto zařízení se může kdykoliv a kdekoliv (pokud má dost energie) léčit. Ale opět stejně jako u Energy sift nemůže při tom zůstat neviditelný.

foto - avp

6. května 2007 v 20:09 | kimmy |  alien vs. predator

foto - avp 2

6. května 2007 v 20:08 | kimmy |  alien vs. predator 2

recenze - alien ( vetřelec ) vs. predátor

6. května 2007 v 16:27 | kimmy |  alien vs. predator
Vetřelec vs. Predátor
Horor / Thriller / Akční / Dobrodružný
USA / Kanada / Německo / Česko, 2004, 87 min


Režie: Paul W.S. Anderson
Hrají: Lance Henriksen, Sanaa Lathan, Raoul Bova, Tommy Flanagan, Ewen Bremner, Colin Salmon, Pavel Bezdek, Petr Jákl, Jan Pavel Filipensky, Glenn Conroy

Expedice skupiny archeologů na počátku 21. století, vedená průmyslovím miliardářem Charlesem Weylandem, do Antarktidy. Ten totiž věří, že za pomoci satelitů s termálním snímáním objeví zbytky starověkých chrámů, které by měli být starší než Egyptské či Aztécké pyradimy a měli by být schovány pod ledem. Jakmile tým najde zbytky lidských těl s dírami v hrudních koších a mrtvé facehuggery, znamená to pravděpodobně, že neobydlenost chrámu bude velmi nepravděpodobná. Co je však horší, do chrámu příchází pět mladých predátorů za účelem vykonání rituálu dospělosti, který vyžaduje souboj na život a na smrt proti Vetřelcům. Brzy přijde boj, rozhodující o tom, která z ras má právo na život a která ne.

Recenze - predátor 2

6. května 2007 v 16:17 | kimmy |  predator 2
Predátor II
Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený speciálními ničícími zbraněmi - nic, co bychom znali - nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist zanechávajíc za sebou zmrzačené mrtvoly. Posledně přistál v džungli a nyní si vybral Los Angeles. Los Angeles, kde právě probíhá válka drogových gangů, je perfektní půdou pro predátorovy smrtící hrátky. Když policie nachází zmrzačená těla, poručík Mike Harrigan si myslí, že je to práce znepřátelených gangů...


Recenze - predátor

6. května 2007 v 11:14 | kimmy |  predator
V džungli přistane kosmická loď, na jejíž palubě je dokonale vybavený mimozemský nimrod. Lovnou zvěří se pro něj stávají nejen dravci obývající džnugli, ale také lidé. To je prolog slavného filmu, který je oblíbenou žánrovou kombinací akčních příběhů o amerických komandos, hororu a SF. Oddíl pod vedením zkušeného majora Dutche Schaefera je vysazen na nepřátelském území, kde má uprostřed džungle vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů. Po úspěšně provedené akci se však američtí vojáci musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. Džungle se mění v past, z níž není úniku a američtí hrdinové poprvé v životě poznávají, co je to strach. Film, který dnes již bývá řazen ke klasice žánru, zaujme především napětím a houstnoucí atmosférou strachu, kdy jsou američtí supermani pomalu vyváděni z rutinní statečnosti a rovnováhy. Stejně zdařilé je i pojetí mimozemšťana, neostré, děsivě tajuplné postavy, využívající dokonalé mimikry, jehož přítomnost signalizuje pouze termografie jeho pohledu. Teprve v závěrečné scéně se na scéně objevují v celé hrůznosti dokonalé masky Stana Winstona.

Herci - predátor

5. května 2007 v 20:09 | kimmy |  predator
Anna - Elpidia Carrillo
Billy - Sonny Landham
Blain - Jesse Ventura
Dillon - Carl Weathers
Dutch - Arnold Schwarzenegger
Hawkins - Shane Black
Mac - Bill Duke
Poncho - Richard Chaves
Pilot vrtulníku - Kevin Peter Hall
Predator - Kevin Peter Hall

predator

5. května 2007 v 19:44 | kimmy |  Predator - fotky